Wewnątrz
Wewnątrz
Na zewnątrz
Na

Moja podróż rozpoczęła się bezsennymi, lecz pełnymi wzorów nocami. Ta fascynacja pchnęła mnie do studiowania Matematyki na PPT na Politechnice Wrocławskiej.

Po około roku, podjełam się pływania w falach analizy harmonicznej, pod nadzorem profesora Krzysztofa Stempaka, ale 3 intensywne semetry później uznałam, że nie jest to moja jedyna i prawdziwa pasja.

Krótko potem dołączyłam do Gaussa - koła studenckiego statystyki matematycznej. Jako studia magisterie wybrałam właśnie statystykę matematyczną. W 2011 roku, razem ze znajomymi z roku, odnieśliśmy sukces w NOMADzie. Tego samego roku zakochałam się w Data Miningu - zarówno praktyki letnie w (MedicWave AB) jak i teza pracy magisterskiej były z tym ściśle związane. W roku 2013 moja praca magisterka pod tytułem "Stable feature selection methods" zajęła drugie miejsce w XLVI konkursie Polskiego Towarzystwa Matematycznego na Najlepszą Pracę Studencką z teorii prawdopodobieństwa i zastosowań statystyki.

Podczas ostatniego roku studiów, rozpoczęłam pracę jako Analityk Danych i Java Developer w ProLogistica Soft, gdzie zajmowałam się głównie logiką aplikacji do prognozowania popytu, planowania sprzedaży i optymalizacji stanów magazynowych.

W roku 2014 dołączyłam do zespołu SpecDevs, którego głównym celem jest stworzenie silnika do gier w scali.

Również w roku 2014, rozpoczęłam pracę jako Data Scientist w Objectivity. Pierwszym objawieniem była wartość dobrej wizualizacji. Drugim - siła interakcji. Obie sprowadziły mnie ponownie na drogę web developmentu, tym razem całościowego: od design, poprzez logikę i GUI, do wnioskowania.

Cele na przyszłość? Zostać prawdziwym jednorożcem! ;)